Ogłoszenia Duszpasterskie – X Niedziela Zwykła – 06.06.2021r. r.

1. Przez cały miesiąc czerwiec – zawsze po wieczornej Mszy św. – odprawiamy nabożeństwo Czerwcowe” ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W ramach tradycyjnej „Oktawy Bożego Ciała” zapraszamy na „Czerwcowe” i procesje z Najświętszym Sakramentem. W czwartek na zakończenie „Oktawy Bożego Ciała” poświęcenie wianków.

3. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
we wtorek wspomnienie – Św. Jadwigi Królowej;
w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
– w sobotę wspomnienie – Niepokalanego Serca NMP.

4. W piątek przypada Uroczystość NSPJ – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
Nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jest to także 100 rocznica poświęcenia Polski Sercu Jezusowemu – we wszystkich parafiach nastąpi ponowne poświęcenie naszej Ojczyzny NSPJ.

5. Jutro – w poniedziałek – o g. 1800 w Wocławach – młodzież z parafii Wocławy i Trutnowy otrzyma z rąk J. E. Ks. Abpa Metropolity Gdańskiego Tadeusza Wojdy SAC Sakrament Bierzmowania. Dlatego Msza św. w naszej parafii mimo „Oktawy” zostanie odprawiona jak zwykle w poniedziałki o g. 830 .

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina Młodej Pary Hinca – Szerszeń. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Tomasza i Arlety Solarz.

7. Informujemy naszych parafian, że Gminny Komisarz Spisowy w Gminie Cedry Wielkie Pan Janusz Goliński uruchomił mobilne biuro spisowe, w którym mieszkańcy mogą dokonać samospisu pod nadzorem pełniących dyżur członków biura. Harmonogram Mobilnego Biura Spisowego jest wywieszony w naszej gablocie.

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela: – 06. 06. – (X Niedziela Zwykła)
830 ++ Jana, Irenę Grabowskich
1030 (Wróblewo) dziękczynna za wnuki: Magdalenę, Nikodema, Martę i Lenkę
1200 ++ zmarłych pracowników Izby Porodowej w Przechlewie