Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Adwentu – 28.11.2021r. r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy „Rok Kościelny” oraz nowy okres liturgiczny „Adwent”. Adwent ma podwójny charakter. Jest przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, a równocześnie kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów.
W Adwencie w dni powszednie odprawiamy Msze św. o NMP – „Roraty”. W poniedziałki, wtorki i środy „Roraty” będziemy odprawiali o godz. 630 rano !!! W czwartki w Wróblewie Roraty” o g. 900; a w piątki i w soboty o g. 1700. Prosimy o przynoszenie lampionów.

2. Rozpoczynamy akcję CARITAS: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych, rozprowadzane są w cenie: małe – 7 zł. a duże – 17 zł. za sztukę.

3. W tym tygodniu przypadają „Dni Eucharystyczne”: Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Przypominamy, że naszych chorych odwiedzimy dopiero w piątek – 17 grudnia – w godzinach przedpołudniowych – po wyraźnym, wcześniejszym zgłoszeniu!

4. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– we wtorek ŚWIĘTO Św. Andrzeja, Apostoła;
– w piątek wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

5. Spotkanie „Żywego Różańca” – ze względu na godziny odprawiania „Rorat” – odbędzie się w piątek po Mszy św. o g. 1700.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Heleny Heromińskiej. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Tymoszuk.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego” .

8. Opłatek wigilijny można nabyć w naszych sklepach wiejskich na terenie naszej parafii (ofiary dobrowolne); w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii.

9. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Barbarę Pohnke z ul. Podcieniowej w Trutnowach. Przeżyła 41 lat. Zmarł także śp. Eugeniusz Zonek z ul. Wschodniej 4 w Trutnowach II. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o g. 1100. Przeżył 56 lat.
Naszych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.
                                                                        Wieczny odpoczynek

Niedziela: – 28. 11. – (I Niedziela Adwentu)
830 ++ Bogumiłę, Jana, Andrzeja i Feliksa
1030 (Wróblewo) ++ Andrzeja, Mirosława, Erwina