Ogłoszenia Duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny – 10.04.2023r.

1. Przez cały tydzień – aż do przyszłej niedzieli włącznie obchodzimy Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Oktawa kończy się Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

2. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego umieszczona przy ołtarzu.
Symbole Chrystusa Zmartwychwstałego pozostaną przy ołtarzu aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. W najbliższy piątek, ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest Patronalnym Świętem CARITAS . Dlatego przed kościołami naszej Archidiecezji odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
W tym roku zbiórka ta będzie przeznaczona na odbudowę domu CARITAS w Krzywym Kole, który uległ zniszczeniu przez pożar!

5. Paniom i Panom, którzy przygotowali nasz kościół na godne przeżycie Triduum Paschalnego oraz świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy serdeczne Bóg zapłać”. Pełne podziękowanie za tydzień.

6. Przygotowanie kościoła na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przypada rodzinie P. Iwony i Sławomira Sulej.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

8. W sobotę, 15. kwietnia br. w Wiślinie, J. E. Ks. Biskup Piotr Przyborek udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszego Dekanatu Żuławy Steblewskie.
Ostatnie spotkanie organizacyjne młodzieży do bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w środę o g. 1900. Obecność obowiązkowa !!!