Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023r.

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. W naszej Archidiecezji na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Gdańsku obchodzimy Odpust Św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC o g. 1200.

2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to także Odpust na Kalwarii Wejherowskiej.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, bo przy krzyżach przydrożnych lub kościelnych Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

4. W „Kalendarzu Liturgicznym” we wtorek będziemy obchodzili ŚWIĘTO Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

5. Przypominamy, że po Mszy św. w dni powszednie odprawiamy nabożeństwo Majowe ku czci NMP. W niedziele Majowe po Mszy św. o g. 1200.

6. W tym tygodniu rozpoczynają się egzaminy dla kończących szkołę podstawową. Jest to zatem czas, byśmy prosili o światło Ducha Św. dla uczniów Klas VIII.

7. W przyszłą niedzielę – 21 maja – w czasie Mszy św. o g. 1200 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Jedenaścioro dzieci: 7 dziewczynek i 4 chłopców po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa w Komunii Św.
Pierwsza spowiedź dla dzieci komunijnych w sobotę (20 maja) o g. 1000.
Spowiedź św. dla rodziców, chrzestnych i rodzeństwa w piątek od g. 1715. Zapraszamy.

8. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

9. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Anny Dochniak. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypadnie Rodzicom Dzieci Komunijnych!

10. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

11. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Krystynę Księżopolską zd. Korytnicką. Zmarła Krystyna przeżyła 84 lata. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.
                                 Wieczny odpoczynek …

Niedziela: – 14. 05. – (VI Niedziela Wielkanocna)
830 ++ Wandę i Gerarda Grabowskich oraz Zdzisława Łapkowskiego
1030 (Wróblewo) ++ Magdalenę, Franciszka, Ryszarda Myszk oraz Agnieszkę Hinz