Ogłoszenia Duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła – 18. 06. 2023 r.

1. Dzisiaj przypada XI Niedziela Zwykła.

2. W czwartek – 29. 06. br. – przypada w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci głównych patronów: Św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona w czwartek, 29. 06. o g. 1800. Więcej szczegółów za tydzień.

3. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
w środę – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
w sobotę – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

4. Przypominamy, że w czerwcu po wieczornej Mszy św. odprawiamy nabożeństwo „Czerwcowe” ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W Piątek – 23 czerwca – obchodzimy Dzień Ojca. Jest to także ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Wieczorem o g. 1800 odprawimy Mszę św. z Wigilii Uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

6. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy tym, którzy przystroili swoje domy. Panu Zbyszkowi dziękujemy za przygotowanie i zabezpieczenie nagłośnienia, a panu Wojciechowi za prowadzenie śpiewów. Dziękujemy dzieciom, Służbie Liturgicznej i pocztom sztandarowym. Dziękujemy Paniom, które przygotowały „Kwiatuszki” i nimi się opiekowały. Wszystkim biorącym udział w procesji składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

7. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Ewy i Zdzisława Niemiec. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Wilk – Machola.

6. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela:- 18. 06. – (XI Niedziela Zwykła)
830++ Anielę Łobaczewską i zmarłych z rodziny: Łukasiewiczów i Łobaczewskich
1030 (Wróblewo) ++ Irmę Dombrowską w 18 r. śmierci oraz Wacława
1200 + Halinę Kozieł w I r. śmierci