Ogłoszenia Duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 06. 08. 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

2. We wtorek – 15 sierpnia – przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to także uroczystość odpustowa Kościoła Filialnego w Wróblewie. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona w Wróblewie o g. 1230! W uroczystość Wniebowzięcia NMP ulegną zmianie godziny Mszy świętych. Msze św. w Trutnowach odprawimy o g. 830 i 1100; a w Wróblewie o g. 1230! W tym dniu zostaną także poświęcone kwiaty i zioła.

3. W „Kalendarzu Liturgicznym” w tym tygodniu będziemy obchodzili:
– we wtorek – wspomnienie – Św. Dominika, prazbitera;
– w środę – ŚWIĘTO – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy;
– w czwartek – ŚWIĘTO – Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
– w piątek – wspomnienie Św. Klary, dziewicy;
– w sobotę – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

4. Zachęcamy do modlitwy w intencji pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę; ale przypominamy także, że sierpień to miesiąc trzeźwości i okazja do pięknych darów z siebie Bogu i bliźnim!

5. Radosna wiadomość dla naszej parafii:
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Bank Gospodarstwa Krajowego. Dofinansowanie inwestycji: Renowacja kościoła zabytkowego pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Trutnowy, Gmina Cedry Wielkie, z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków; PROMESA 980 000, 00 zł. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki .

W imieniu Premiera, promesę przekazał Poseł na Sejm Pan Kazimierz Smoliński wraz z Wójtem Gminy w Cedrach Wielkich Panem Januszem Golińskim i Radną Rady Gminy w Cedrach Wielkich Panią Bożeną Myszk
(Fotorelacja za chwilę)

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Józefa i Krystyny Brylowskich. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”!
Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Andrzeja i Krystyny Baranowskich.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”.

8. Zmarła śp. Waltraut Edyta Zonek, zamieszkała Trutnowy II, ul. Wschodnia. Zmarła przeżyła 83 lata. Jej pogrzeb prawdopodobnie w piątek lub w sobotę. Polecajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu.
                                 Wieczny odpoczynek …

Niedziela: – 06. 08. – (XVIII Niedziela Zwykła)
830 ++ Helenę i Edwarda Jurek, Stanisława Kopeć oraz zmarłych z rodziny Jurek
1030 (Wróblewo) ++ Dziadków: Ignacego i Julii Kramek