Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła – 05. 11. 2023 r.

1. W sobotę – 11 listopada, – obchodzimy w Polsce „Narodowe Święto Niepodległości”.
W tym roku 105. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny!

2. Uroczystości Gminne (Cedry Wielkie) związane z Narodowym Świętem Niepodległości odbędą się w piątek, 10. listopada. Rozpoczniemy je Mszą Św. – w intencji naszej Ojczyzny.
Msza Św. zostanie odprawiona w kościele: Św. Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich o g. 1200. Potem dalsza część uroczystości. Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy.

3. I Masza św. wspólna za zmarłych w naszej parafii zostanie odprawiona we wtorek – 7. 11.

o g. 1800 w Trutnowach. Można jeszcze składać karteczki na Msze św. wspólne i wypominki. Pozostałe Msze św. wspólne: 14 i 28 listopada w Trutnowach oraz 23. listopada w Wróblewie.

4. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– w czwartek ŚWIĘTO Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
– w piątek wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
– w sobotę wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa.

5. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać „VI Światowy Dzień Ubogich”, a także „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. Dlatego przed kościołami odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

6. Jak już ogłaszaliśmy w piątek 17. listopada przypada Wizytacja Kanoniczna naszej parafii.
Wizytację przeprowadzi J. E. Ks. Biskup Wiesław Szlachetka. Msza święta wizytacji odbędzie się o g. 1800. Więcej szczegółów podamy za tydzień.

7. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Piotra Toczek. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Krzysztofa Zonek.

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego” .

9. Wczoraj na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Helenę Bertę Bendzmer, zamieszkałą w Wróblewie. Zmarła Helena przeżyła 91 lat. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.
                                    Wieczny odpoczynek …

Niedziela: – 05. 11. – (XXXI Niedziela Zwykła)
830 ++ Stanisławę, Stefana, Dorotę, Edwarda, Krzysztofa, Zdzisława Kapusta oraz Bronisława i Janinę Tymoszuk
1030 (Wróblewo) ++ z rodziny: Szafranek, Szmigiel, Domka, Szwed