Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2023 r.

1. Dzisiaj przypada święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Rodzinie Świętej polecajmy nasze rodziny prosząc szczególnie o łaskę pięknej miłości, przebaczenia i zgody. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin”.
Dzisiaj także ostatni dzień Roku Pańskiego 2023. Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne odprawimy na zakończenie pierwszej Mszy św. niedzielnej. Dzisiejsza uroczystość kończy oktawę Narodzenia Pańskiego.

2. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– jutro UROCZYSTOŚĆ Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;
– we wtorek wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów;
– w sobotę UROCZYSTOŚĆ
Objawienia Pańskiego;
przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.

3. W tym tygodniu przypadają „Dni Eucharystyczne”: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Naszych chorych – ze względu na niedawną wizytę przedświąteczną – odwiedzimy  dopiero w miesiącu lutym.

4. Jutro – „Nowy Rok” – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze św. odprawimy wg porządku niedzielnego. Będziemy się modlili o pokój na całym świecie !

5. W sobotę – 6 stycznia – będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego, która w Ludowej Tradycji nosi nazwę „Trzech Króli”. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie kredy . Przypominamy także, że obie uroczystości (1 i 6 stycznia) są uroczystościami nakazanymi.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu – oprócz wystroju świątecznego – przygotowała Rodzina P. Stanisława Cichorz. Składamy jej serdeczne „Bóg zapłać”.
Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypadnie Rodzinie P. Urszuli Plichta.

7. Od 2. stycznia rozpoczynamy w naszej parafii Odwiedziny Duszpasterskie – Kolędy. Msze św. w dni powszednie w czasie „Kolęd” o g. 830 z wyjątkiem sobót!

8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W Liturgii rozpocznie się okres zwykły – w ciągu roku.

Niedziela: – 31. 12. – (Niedziela Św. Rodziny)
830 Za Parafian – szczególnie za małżonków
1030 (Wróblewo) o szczęśliwe rozwiązanie dla Karoliny
1200 ++ Mieczysława Szerszeń w 27 r. śmierci oraz wnuka Patryka w 5 r. śmierci