OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ–15 CZERWCA 2014R.

1.     W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2.  Nabożeństwo  czerwcowe w tym tygodniu będzie we wtorek, środę, piątek  i sobotę o  godz. 18.00 przed Mszą św. w Trutnowach. Natomiast w Boże Ciało 10 minut przed Mszą św. czyli o godz. 9.50 w Trutnowach.

3.  W najbliższy czwartek, 19 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. w tym dniu będzie tylko jednao godz. 10.00 i po tej Mszy św. wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze przygotowują tak jak w latach poprzednich:

1/ mieszkańcy wsi Trutnowa z dawną „dwójką”

2/mieszkańcy Wróblewa

3/mieszkańcy Trutnowa z dawnej „jedynki” oraz  Pan  Wiktor Wrzeciono z sąsiadami

4/mieszkańcy Miłocina

Ołtarze będą ustawione tak jak w ubiegłym roku.

W czasie Mszy św. i procesji towarzyszyć nam będzie orkiestra dęta pod dyrekcją Kapelmistrza p. Kazimierza Czarneckiego.

Zachęcam do udziału w procesji, która jest szczególną możliwością do modlitwy i publicznego wyznania swojej wiary.

4.  Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich o pomoc przy budowaniu ołtarzy i o przystrojenie okien na trasie procesji ale także na wszystkich naszych domach czy mieszkaniach. Niech udekorowanie okna choćby najmniejszym symbolem religijnym, będzie przyznaniem się do Chrystusa, który mówił: „Kto się do Mnie przyzna przed ludźmi, do tego ja przyznam się, przed Ojcem niebieskim”.

5.     Dzieci I-komunijne, i dzieci z klas IV oraz młodsze zapraszam na próbę niesienia poduszek, sypania kwiatków we wtorek i środę o godz. 18.45 po Mszy św. Bardzo proszę,  aby w procesji wzięły udział wszystkie dzieci z klas III w swoich strojach komunijnych.

6.     Zwracamy się z serdeczna prośba o przyniesienie z ogródków i działek kwiatów do sypania na Boże Ciało. Kwiaty można składać w środę lub w czwartek w kruchcie kościoła.

7.     Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała w środę od godz. 17.00 – 18.00. Uczyńmy wszystko, by w tym dniu przyjąć Chrystusa Eucharystycznego do swego serca.

8.     W oktawie Bożego Ciała w ramach nabożeństwa czerwcowego będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

9.     W tym tygodniu Msze św. będą sprawowane  w następujących intencjach:

·        dzisiaj w niedzielę Trójcy Przenajświętszej

o godz. 8.30  za ++ Dariusza, Jana, Apolonię, Leona Mielewczyk

o godz. 12.00  za ++ z rodziny  Łobaczewskich i Łukaszewiczów

o godz.10.30 (we Wróblewie) za ++ Mariannę i Karola Kamińskich.

·        we wtorek:

o godz. 18.00 – intencja wolna

·        w środę :

o godz. 18.00- za++ Janinę i Bronisława.

·        w czwartek:

o godz. 10.00  – za + Eryka Nec w 5 rocznicę śmierci

·        w piątek:

o godz.12.00- chrzcielna Elizy Anieli Sulej

o godz. 18.00 –za+Walerię Milaniuk w 10 rocznicę smierci

·        w sobotę:

o godz. 16.00 – chrzcielna Tymoteusza Mehlberg

o godz. 18.00-  za++ Annę, Augustyna, Franciszka z rodziny Czaja oraz za +Dionizego i Salomeę Nowomiejskich

·        w następną niedzielę (22.06)

o godz. 8.30  za ++ Stanisława, Tomasza, Piotra Lechmyc

o godz. 12.00  za ++ Helenę. Leona, Janusza, Wiesława Płatkowskich i za ++ z rodziny Sielwanowicz

o godz.10.30 za +Grażynę Plata w 19 rocznicę śmierci.

10.Pragnę poinformować, że na remont dachu naszej świątyni zebraliśmy 21.396,13 zł. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

11.Na dzisiejszą niedzielę kościół został posprzątany przez rodzinę  Pani Małgorzaty Stępień. Na następną niedzielę  proszę rodzinę Pana Edwarda Drozdowskiego. Za wszelką troskę o czystość i piękno naszej świątyni serdecznie dziękuję.