OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 22 CZERWCA 2014 R.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak licznie i pobożnie uczestniczyli w miniony czwartek w Procesji Bożego Ciała. Wyrażam także wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali przepiękne ołtarze oraz tym, którzy udekorowali okna swoich mieszkań czy domów. Ministrantom dziękuję za posprzątanie kościoła a Pani Aleksandrze Kopeć za dekorację kwiatową. Za posprzątanie placu kościelnego oraz piękne przygotowanie trasy procesji dziękuję Pani Sołtys Bożenie i Pani Sołtys Renacie z Miłocina wraz z mężem, a zwłaszcza młodzieży z Anglii.  Słowa wdzięczności kieruję pod adresem Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękną ceremonię. Dziękuję Panu organiście Maćkowi a także orkiestrze dętej za ubogacenie liturgii, dzieciom za sypanie kwiatków i niesienie poduszek, Pani Jagodzie za czuwanie i przygotowanie dzieci, dorosłym za niesienie chorągwi, nagłośnienia i baldachimu,  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, byśmy z taką czcią mogli oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Wyrażam wdzięczność za przyniesione kwiatki do sypania, a Panu Sławkowi za czuwanie nad świątynią. Wszystkim Wielkie „Bóg zapłać!”.
  2. Nabożeństwa czerwcowe, w tym tygodniu będzie w poniedziałek i piątek o godz. 18.00 oraz we wtorek, środę o godz. 17.00 przed Mszą świętą. A w czwartek we Wróblewie o godz. 18.00. W oktawie Bożego Ciała w ramach nabożeństwa czerwcowego będzie procesja eucharystyczna przy kościele do piątku włącznie czyli do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświecenie wianków, ziół i kwiatów- tradycyjnie związane z zakończeniem oktawy Bożego Ciała, a w Trutnowach poświecenie wianków, ziół i kwiatów w piątek na Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W piątek kończymy rok szkolny. Zapraszam  wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami oraz grono pedagogiczne na Mszę św. dziękczynną za miniony czas nauki z prośbą o szczęśliwe przeżycie wakacji w piątek na godz. 9.00.
  4. W piątek też przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. w tym dniu o godz. 18.00. Przed Mszą św. nabożeństwo czerwcowe z Procesją Eucharystyczną przy kościele. W związku z tym serdecznie proszę Panów do niesienia baldachimu, chorągwi a dziewczynki i chłopców do sypania kwiatków i niesienia poduszek. Serdecznie zapraszam! W tym dniu nie ma postu.
  5. Pragnę bardzo serdecznie zaprosić wszystkich Drogich Parafian i Gości na uroczystą sumę odpustową ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, która zostanie odprawiona w następną niedzielę  tj. 29 czerwca br. o godz. 12.00. Będzie Jej przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Ks. Prał. Zbigniew Zieliński, proboszcz Katedry w Oliwie. Po Mszy św. o godz. 18.00 organizatorzy zapraszają na festyn odpustowy.
  6. Po Mszy św. odpustowej będzie nabożeństwo czerwcowe.
  7. Spowiedź przed odpustem będzie w piątek od godz. 17.00.
  8. W tym tygodniu Msze św. będą sprawowane  w następujących intencjach:                                   w dzisiejszą niedzielę:                                                                                                                     o godz. 8.30  za ++ Stanisława, Tomasza, Piotra Lechmyc                                                           o godz. 12.00  za ++ Helenę. Leona, Janusza, Wiesława Płatkowskich i za ++ z rodziny Sielwanowicz                                                                                                                                  o godz.10.30 (Wróblewo) za +Grażynę Plata w 19 rocznicę śmierci                                              w poniedziałek😮 godz. 18.00– za +Leokadię Kosińską w miesiąc poi śmierci                              we wtorek o godz. 17.00 – za +Władysława                                                                                  w środę o godz.  17.00 –za ++z rodziny Zieniewicz i Narwid                                                            w czwartek:(we Wróblewie)                                                                                                           o godz. 18.00 za +Zenona Daleckiego                                                                                           o godz. 19.00 za +Andrzeja Kwaśnica w miesiąc po pogrzebie                                                       w piątek:o godz. 18.00 – za +Albina w 4 rocznicę śmierci                                                              w sobotę: o godz.16.00- ślubna Kariny Kunikowskiej i Dariusza Tymoszuk                                    w następną niedzielę (29.06.2014):                                                                                            o   godz. 8.30-za ++ Paulinę, Michała, Władysława Bałasz                                                             o godz. 12.00 – za Parafian                                                                                                                                 – za ++ Władysława i Mariana Ciszkowskich                                                             o godz.10.30 za ++Czesława Lewek i Erharda Bendzmer
  9. Pragnę poinformować, że na remont dachu naszej świątyni zebraliśmy 22.396,13 zł. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!
  10. Na dzisiejszą niedzielę kościół nie został posprzątany. Na następną niedzielę proszę o przygotowanie kościoła przez rodzinę nowożeńców.