Ogłoszenia Duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła – 27. 08. 2023 r.

1. Dzisiaj przypada XXI Niedziela Zwykła.

2. W poniedziałek – 4. września – nasze dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji wszystkim dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i katechetom, życzymy obfitych łask Bożych i opieki Ducha Świętego.

3. W tym tygodniu przypadają „Dni Eucharystyczne”: „Pierwszy Piątek” i „Pierwsza Sobota” miesiąca.
Naszych chorych po wakacyjnej przerwie odwiedzimy w piątek – 1. września – w godzinach przedpołudniowych.

4. Również w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie „Żywego Różańca”.

5. W sobotę – 02. 09. br. – w Cedrach Wielkich odbędą się „DOŻYNKI GMINNE”, które rozpoczną się Mszą św. dziękczynną za zbiory w kościele Św. Aniołów Stróżów o g. 1300!

6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 1200 zapraszamy najmłodsze dzieci i prosimy o przyniesienie „plecaków – tornistrów” z przyborami szkolnymi. Zostaną one uroczyście poświęcone, a dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo!

7. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Marii Czerepak. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Marioli i Piotra Jarząbek.

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Komunikat:
Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. W Pruszczu Gdańskim zaprasza do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę w dniach: 02 – 03 września (sobota i niedziela). W tym czasie w  Częstochowie odbędą się Ogólnopolskie Dożynki. Koszt wyjazdu wynosi 200 zł od osoby;  w tym: przejazd, nocleg i obiad w niedzielę. Wyjazd w sobotę o g. 600 rano spod kościoła Św. Krzyża w Pruszczu Gd.
Zgłoszenia na wyjazd wraz z opłatą przyjmuje Ks. Proboszcz w Trutnowach do środy włącznie.

9. W piątek na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Grażynę Rossa, zamieszkałą Trutnowy, ul. Kasztanowa. Zmarła Grażyna przeżyła 66 lat. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.
                                                    Wieczny odpoczynek …

Niedziela: – 27. 08. – (XXI Niedziela Zwykła)
830 ++ Stanisławę, Józefa, Aleksandrę, Edwarda i Zygmunta
1030 (Wróblewo) ++ Rodziców: Mariana i Marię Stępniewskich
1200 ++ Annę Ciszkowską w 4 r. śmierci; Władysława, Mariana Ciszkowskich; Ryszarda Matuśkiewicz, jego rodziców (4 r. śmierci) Helenę i Mieczysława Matuśkiewicz

830 Za Parafian

1800 o szczęśliwy przebieg radioterapii dla Marka

1800 o szczęśliwą operację oczu dla Władysławy

1800 (Wróblewo) dziękczynna za odebrane łaski z prośbą o dalsze Błogosław. Boże

1800 dziękczynna w dniu urodzin i za Parafian

1800 ++ brata Józefa w 18 r. śmierci; rodziców: Wincentego i Helenę; oraz Mieczysława, Patryka i Mariana-Marka

Niedziela: – 03. 09. – (XXII Niedziela Zwykła)
830 ++ Dorotę, Krzysztofa, Edwarda, Zdzisława
1030 (Wróblewo) ++ Rodziców i siostrę Grażynę;