Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2023 r.

1. Dzisiaj przypada XXII Niedziela Zwykła. Na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników i Pszczelarzy a w Swarzewie Archidiecezjalny Odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

2. U nas, w czasie Mszy św. o g. 1200, uroczyście pobłogosławimy nasze najmłodsze dzieci oraz poświęcimy ich „tornistry – plecaki” z przyborami szkolnymi. Będziemy się także modlili w intencji ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Rodzicom przypominamy, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czasie Mszy św. o g. 1800 Wróblewie będziemy prosili o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego i do życia konsekrowanego.

5. W piątek w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili święto Narodzenia NMP. W tradycji jest to święto „Matki Biskiej Siewnej”. Na Mszę św. zapraszamy o g. 1800. Po zakończeniu Mszy św. dokonamy obrzędu błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

6. W przyszłą niedzielę przypada doroczny odpust i dożynki w Sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich.

7. Za dwa tygodnie, w niedzielę – 17. 09. – o g. 1200 w Trutnowach, odbędzie się Msza św. dziękczynna za zbiory dla Sołectw: „Miłocin”, „Stanisławowo” i „Trutnowy”.

8. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Marioli i Piotra Jarząbek. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Michaliny i Bolesława Woliwoda.

9. Ministranci rozprowadzają nowy numer „Gościa niedzielnego” .

Niedziela: – 03. 09. – (XXII Niedziela Zwykła)
830 ++ Dorotę, Krzysztofa, Edwarda, Zdzisława
1030 (Wróblewo) ++ Rodziców i siostrę Grażynę CHRZEST – Nikodem
1200 ++ Władysława i Zofię Niemiec oraz Zbigniewa Mariankowskiego