Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023 r.

1. Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła.
Dzisiaj także Archidiecezjalny Odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Trąbkach Wielkich.

2. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– w środę wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
– w czwartek ŚWIĘTO Podwyższenia Krzyża Świętego;
w piątek wspomnienie NMP Bolesnej;
– w sobotę wspomnienie Św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

3. W przyszłą niedzielę – 17 września – przypada Dzień modlitw w intencji Środków Społecznego Przekazu. W czasie Mszy św. o g. 1200 uroczystość „Dożynek Parafialnych” dla Sołectw: Miłocin, Stanisławowo i Trutnowy. Dziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory!

4. Za tydzień na Mszę św. o g. 1200 zapraszamy także rodziców i dzieci, które w tym roku szkolno-katechetycznym mają przystąpić do I Komunii Świętej. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne.

5. W niedzielę 24. września o g. 1030 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za zbiory – „Dożynki” – dla Sołectwa: Wróblewo !

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Michaliny i Bolesława Woliwoda. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Agnieszki i Mirosława Płatkowskich.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego” .

Niedziela: – 10. 09. – (XXIII Niedziela Zwykła)
830 ++ Henryka Grudnowskiego (z ok. urodzin) oraz dziadków: Teofila i Józefę Grudnowskich; Feliksa i Annę Halman
1030 (Wróblewo) + Marka Wandas
1200 + Grzegorza Miazgowicz