Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023 r.

1. Dzisiaj przypada XXIV Niedziela Zwykła „w Ciągu Roku”. Jest to światowy dzień modlitw w intencji Środków Społecznego Przekazu. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania.
Dzisiaj także: Dzień Golgoty Wschodu – 84. rocznica agresji sowieckiej na Polskę (1939) – Światowy Dzień Sybiraka.

Natomiast w przyszłą niedzielę – 24 września – przypadnie 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– jutro – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
– w środę – wspomnienie Św. męczenników: Andrzeja Kim Teagon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
– w czwartek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
w sobotę – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na Mszę św. dzisiaj o g. 1200. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne w naszym kościele, dotyczące przyszłorocznej uroczystości I Komunii Św.!

4. Panu Bogu Wszechmogącemu, niech będą dzięki za tegoroczne zbiory i za „dar życia” każdego rolnika. Dziękujemy wszystkim rolnikom za ich codzienny trud i ciężką pracę. Mszę św. dziękczynną po zbiorach – „Dożynki” – dla Sołectw: Miłocin, Stanisławowo i Trutnowy odprawimy dzisiaj w o godz. 1200 w Trutnowach. Natomiast za tydzień w niedzielę o g. 1030 w Wróblewie Msza św. dziękczynna po zbiorach – „Dożynki” – dla Sołectwa: Wróblewo.

5. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Agnieszki i Mirosława Płatkowskich. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”. Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Bożeny i Andrzeja Maliszczak.

6. W piątek – 22 września – na Mszę św. o g. 1800 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Do skarbonki składamy ofiary na KUL.

Niedziela: – 17. 09. – (XXIV Niedziela Zwykła)
830 ++ Henryka i Genowefę Kudelskich, Jana i Konstancję Kamińskich
1030 (Wróblewo) dziękczynna za odeb. łaski oraz opiekę Najśw. Maryi Panny
1200 „Dożynki”: dziękczynna po zbiorach od Sołectw: Miłocin, Stanisławowo  i Trutnowy