Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXIV Niedziela Zwykła – 26.11.2023 r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego. Za tydzień Pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpocznie nowy Rok Kościelny.
Adwent ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, ale także oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. W czasie Adwentu w dni powszednie odprawiamy Msze św. wotywne o NMP – „Roraty”. W naszej parafii „Roraty” będziemy odprawiali: W poniedziałki i wtorki o g. 630 rano !!! W czwartki we Wróblewie „Roraty” o g. 1700 a w środy i piątki o g. 1800 !!! Natomiast Msza św. z formularza niedzielnego w soboty pozostaje bez zmian o g. 1800 !

3. Metropolita Gdański zaprasza do udziału w uroczystej Mszy św., podczas której, w liturgicznym obrzędzie, po raz pierwszy w naszej archidiecezji zostaną posłani do posługi w parafiach świeccy katechiści, którzy ukończyli formację w archidiecezjalnej Szkole Katechistów. Zadaniem katechistów jest wspieranie duszpasterzy w ożywianiu życia religijnego w swoich parafiach poprzez prowadzenie spotkań modlitewnych, katechez dla dorosłych, przygotowania do sakramentów, itp. Eucharystia zakończy się obrzędem odprowadzenia do drzwi katedry relikwii św. Wojciecha. Wyruszą one tego dnia w roczną pielgrzymkę po wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Celebracja będzie miala miejsce za tydzień – w I Niedzielę Adwentu, 3. 12. o g. 1000.

4. W „Kalendarzu Liturgicznym” ostatniego tygodnia „Roku Kościelnego” będziemy obchodzili:
– w czwartek: ŚWIĘTO
Św. Andrzeja, Apostoła.

5. Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
Dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych. Cena małej świecy (podobnie jak w ubiegłym roku) będzie wynosić 10 zł. a dużej świecy 20 zł.

6. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. Naszych chorych odwiedzimy dopiero przed świętami, dokładną datę podamy za tydzień!

7. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Adriana Peters. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Kamila Grzenkowicz.

8. Dzisiejsza „taca” – kolekta, przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne w Gdańsku.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela: – 26. 11. – (Uroczystość Chrystusa Króla)
830 ++ Kazimierza Jana Baj w 4 r. śmierci; rodziców Krystynę i Kazimierza Baj oraz Franciszka Czech 1030 (Wróblewo) + Ryszarda Myszk 1200 + Eugeniusza Zonek w 2 r. śmierci

830 o szczęśliwą operację dla Antosia i o łaskę zdrowia

1800 ++ IV Msza św. wspólna za Zmarłych