I Niedziela Adwentu – 03. 12. 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy „Rok Kościelny” oraz nowy okres liturgiczny Adwent.
Adwent ma podwójny charakter. Jest przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, a równocześnie kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów.
W Adwencie w dni powszednie odprawiamy Msze św. o NMP – „Roraty”. W poniedziałki i wtorki Roraty będziemy odprawiali o g. 630 rano! W środę i piątek o g. 1800. W czwartek Roraty w Wróblewie o g. 1700. Prosimy o przynoszenie lampionów.

2. W bieżącym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– w czwartek wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. odprawimy:
g. 1200 EUCHARYSTIA w „Godzinie Łaski dla Całego Świata”!
g. 1800 Msza św. wieczorna

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Jednak naszych chorych odwiedzimy dopiero w środę – 20. grudnia w godzinach przedpołudniowych.
Natomiast w przyszłą środę na Roraty o g. 1800 zapraszamy Żywy Różaniec. Potem spotkanie i wymiana tajemnic.

5. Dzisiaj rozpoczynamy akcję CARITAS: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych, rozprowadzane są w cenie: małe – 10 zł., duże – 20 zł. za sztukę.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Kamila Grzenkowicz. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Mirosława Drewko.

7. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na Roraty w piątek o g. 1800. Po Mszy św. spotkanie!

8. Opłatek wigilijny można nabyć w sklepach wiejskich na terenie naszej parafii (ofiary dobrowolne). Opłatek można nabyć także w biurze parafialnym oraz w zakrystii.

9. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”.

Niedziela: – 03. 12. – (I Niedziela Adwentu)
830 ++ Józefę i Antoniego Łapkowskich i ich dzieci: Czesława i Albina
1030 (Wróblewo) ++ Andrzeja, Ryszarda, Mirosława i Erwina
1200 ++ Andrzeja i Mikołaja z rodziny Łobaczewskich