Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 11. 02. 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, przeżywany pod hasłem: „Trzeźwość Polską Racją Stanu”. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za osoby uzależnione oraz do podejmowania w czasie Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu jest radosnym przeżywaniem wolności.

2. W przyszłą środę przypada „POPIELEC”, który rozpoczyna okres „Wielkiego Postu”. Tego dnia na nasze głowy przyjmujemy szczyptę popiołu na znak, że pragniemy włączyć się całym sercem w godne przeżywanie „Wielkiego Postu”. Msze św. w Środę Popielcową odprawimy o g. 900 i 1800 w Trutnowach, a w Wróblewie o g. 1600. Wiernym przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje ścisły post !!!

3. W czasie Wielkiego Postu odprawiamy Nabożeństwa Pasyjne: „Gorzkie Żale” i „Drogę Krzyżową”. Gorzkie Żale będziemy odprawiali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy św. o g. 1200 wraz z Kazaniem Pasyjnym !
Droga Krzyżowa we wszystkie czwartki Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 1700 w Wróblewie; oraz we wszystkie piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 1800 w Trutnowach.

4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.  Środa Popielcowa nie tylko rozpoczyna okres Wielkiego Postu, ale także rozpoczyna czas Komunii św. wielkanocnej.

5. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Kazimierza Sitarskiego. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Jana Krygier.

6. Od 15 do 22 lutego trwać będzie w dekanacie Żuławy Steblewskie nawiedzenie Relikwii Św. Wojciecha w ramach przygotowania do obchodów jubileuszu „100 – Lecia Archidiecezji Gdańskiej”. Szczegółowy program nawiedzenia pojawi się na naszej stronie internetowej a omówimy go w Środę Popielcową!

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”.

Intencje Mszy świętych

Niedziela: NMP z Lourdes – 11. 02. – (VI Niedziela Zwykła)
830 + Józefa Szarmach w r. śmierci
1030 (Wróblewo) dziękcz. za odeb. łaski z prośbą o dalszą opiekę i błog. Boże
1200 ++ Rodziców: Marianny i Stanisława w 25 r. śmierci; syna Krzysztofa, Sebastiana oraz zmarłych z rodziny:  Młodochowskich i Grzelak

Poniedziałek: – 12. 02. –
830 o szczęśliwy zabieg dla lekarza Marka

Wtorek: – 13. 02. –
1800 o łaskę zdrowia i ulgę w cierpieniu dla Beaty

Środa: POPIELEC – 14. 02. –
900 Za Parafian – o godne przeżycie Wielkiego Postu
1600 (Wróblewo) o łaskę zdrowia dla brata w kapłaństwie – Ks. Waldemara
1800 o łaskę zdrowia i za Dusze w czyśćcu cierpiące …

Czwartek: – 15. 02. –
1700 (Wróblewo) w intencji Bogu wiadomej …

Piątek: – 16. 02. –
1800 + Stanisława Wołosz w 30 dzień po śmierci

Sobota: – 17. 02. –
1800 + Leszka Plichta w 3 r. śmierci

Niedziela: – 18. 02. – (I Niedziela W. Postu)
830 + Krystynę Mańkiewicz-Ćwiklińską w 3 r. śmierci
1030 (Wróblewo) dziękczynna w 99 r. urodzin mamy Emilii CHRZEST: Laura Płóciennik
1200 + mamę Marię Mehlberg z okazji urodzin