Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela W. Postu – 10. 03. 2024 r.

1. Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare”, w tradycji chrześcijańskiej posiada akcent paschalnej nadziei i radości. Dlatego powinna mieć wymiar radosnego uwielbienia Boga za Jego dobroć i nieustannie okazywane nam miłosierdzie. W tym trudnym czasie niech nasza nadzieja koncentruje się na Jezusie Chrystusie Panu naszym, który przez cierpienie i trudne doświadczenia, prowadzi nas jednak ku Zmartwychwstaniu.

2. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy:
Droga Krzyżowa”: w czwartki – Wróblewo; w piątki – Trutnowy; po Mszy św. wieczornej.
Gorzkie Żale”: w niedziele po Mszy św. o g. 1200 z kazaniem pasyjnym.

3. W środę – 13 marca – przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka (2013). W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o obecnym następcy Św. Piotra, prosząc dla niego o moc Ducha Świętego i łaskę zdrowia.

4. W sobotę – 23 marca – po wieczornej Mszy św. o g. 1800 zapraszamy na spotkanie dzieci pierwszokomunijne wraz z ich rodzicami.

5. Podobnie jak w roku ubiegłym ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego” oraz świąteczny wystrój naszego kościoła, można już od jutra składać w naszych wiejskich sklepach. Za ofiary, które złożycie już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym Tygodniu przygotowała rodzina P. Rafała Michalik. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Pauliny Zonek.

7. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zachęcamy do udziału w nabożeństwch pasyjnych: Gorzkie Żale oraz Droga Krzyżowa. Przypominamy także, że udział w niedzielnej Eucharystii jest obowiązkowy!

8. Ministranci rozprowadzają nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz zapowiadany różaniec ku czci Matki Bożej Bolesnej.

Niedziela: 10. 03. – (IV Niedziela W. Postu)
830 ++ Rodziców: Agnieszkę i Brunona Brylowskich
1030 (Wróblewo) ++ Artura, Piotra, Michała, Wacława, Helenę, Grażynę, Erharda, Pawła, oraz zmarłych z rodziny: Łubiarz i Bendzmer
1200 ++ Władysława Ciszkowskiego w 12 r. śm., Annę oraz Mariana Ciszkowskich; Ryszarda Matuśkiewicz i jego rodziców