Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela W. Postu – 17.03.2024 r.

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. W liturgii rozpoczyna się okres Męki Pańskiej, który jest czasem szczególnego zagłębienia się w tajemnicę krzyża Jezusa Chrystusa, na którym dokonało się dzieło zbawienia.

2. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy:
Droga Krzyżowa: czwartek – Wróblewo; piątek – Trutnowy; po Mszy św. o g. 1800.
Gorzkie Żale: niedziela – po Mszy św. o g. 1200.

3. We wtorek – 19. marca – przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. z uroczystości o g. 1800. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Jego wstawiennictwu polecamy wszystkich cierpiących i konających.

4. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, zwana także Niedzielą Męki Pańskiej. Jest ona pamiątką uroczystego wjazdu P. Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy św.
Natomiast o g. 1200 – po poświęceniu – odbędzie się procesja z palmami wokół kościoła, potem Msza św.

5. Trwa okres spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty. Przed każdą Mszą św. w dni powszednie i w niedziele jest po temu okazja.

6. W naszych sklepach osiedlowych można składać ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.

7. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Pauliny Zonek. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Mirosława Nowotarskiego.

8. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy za tydzień, w Niedzielę Palmową, w ramach przygotowania do bierzmowania, na Żuławską Drogę Krzyżową, która odbędzie się w ruinach kościoła w Steblewie o g. 1900 !

9. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego” .

Niedziela: 17. 03. – (V Niedziela W. Postu)
830 dziękczynna w dniu imienin
1030 (Wróblewo) ++ Antoniego Richert w 19 r. śm.; córki: Władysławę, Irenę i Ewę
1200 ++ Sylwestra Bałasz w r. śmierci oraz Paulinę, Michała i Władysława Bałasz