Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna – 07.04.2024 r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzimy święto patronalne Cariatas Archidiecezji Gdańskiej. Niedziela Miłosierdzia Bożego – czyli II Niedziela Wielkanocna – kończy czas Oktawy Wielkanocnej. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
Dzisiaj także jest czytany list pasterski Konferencji Episkopatu Polski oraz zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

2. W niedzielę – 21 kwietnia – po Mszy św. o g. 1200 odbędzie się spotkanie Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej.

3. Za tydzień – III Niedziela Wielkanocna – która jest obchodzona jako „Niedziela Biblijna”. Rozpocznie się Tydzień Biblijny!

4. W poniedziałek – 8 kwietnia – przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25 marca). Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza św. zostanie odprawiona o g. 900 !

5. Naszym Parafianom serdecznie dziękujemy za tak liczne włączenie się w przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy także tym, którzy przygotowali kościół; Grób Pański i Ciemnicę – tu dziękujemy Paniom: Ewie, Alicji i Arlecie; a także Panom: Tomaszowi, Andrzejowi i Zbyszkowi. Panom Strażakom dziękujemy za „Wartę Honorową” przy Grobie Pańskim. Dziękujemy tym, którzy zbierali i składali ofiary na kwiaty. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne „Bóg zapłać” i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Radosława Torłop. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypadnie rodzinie P. Aleksandry Szczepańskiej.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela: 07. 04. – (Niedziela Miłosierdzia Bożego)
830 ++ Zmarłych: Stefana i Stanisławę
1030 (Wróblewo) ++ Zofię i Stanisława Szafranek
1200 ++ Antoniego i Marię Wencel oraz Henryka Jaworskiego