Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024

1. Dzisiejsza „Niedziela Dobrego Pasterza” rozpoczyna „Tydzień modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego”. W ciągu całego tygodnia, będziemy się modlili w czasie każdej Mszy św., o dobre i liczne powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
W tym tygodniu – w piątek – przypada 67. rocznica pierwszego komunikatu o zasadach przyjmowania do nowego Seminarium Duchownego w Gdańsku-Oliwie.

2. W „Kalendarzu Liturgicznym” w bieżącym tygodniu będziemy obchodzili:
– we wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej;
– w środę wspomnienie dowolne Św. Jerzego, Męczennika;
– w czwartek Święto Św. Marka, Ewangelisty.

3. Zbliża się miesiąc Maj, który jest poświęcony czci Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwo Majowe” będziemy odprawiali w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. W niedziele po Mszy św. o g. 1200.

W miesiącu maju czekają nas także uroczystości parafialne:
11. maja (sobota) o g. 1100 w Wiślinie Sakrament Bierzmowania (dla całego Dekanatu);
19. maja (niedziela) o g. 1200 w Trutnowach Uroczystość I Komunii Świętej.

4. Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia – przypada Ogólnopolski Dzień Modlitw za Kierowców (inicjatywa MIVA Polska). Przed długim weekendem majowym modlimy się o bezpieczeństwo na drogach i roztropność dla kierowców.

5. W dniach 10 – 12 maja odbędzie się Piesza Pielgrzymka Oliwska na Kalwarię Wejherowską.
Zachęcamy do udziału w tej najstarszej pielgrzymce naszej Archidiecezji.

6. Kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Andrzeja  Mehlberg. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie  kościoła przypadnie rodzinie P. Bogdana Torłop.

7. Ministranci rozprowadzają nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela: 21. 04. – ((IV Niedziela Wielkanocna)
830 + Leokadię Łapkowską w r. śmierci
1030 (Wróblewo) dziękcz. za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę i błog. Boże CHRZEST – Iga
1200 ++ brata Grzegorza, mamę Wandę Tulatyckich oraz męża Marka Szerszenia